INTENSIV LIMBA ENGLEZĂ – CLASA A V-A


Dragi parinti,

Suntem bucurosi sa va anuntam ca, incepand cu anul scolar 2024-2025, in scoala noastra va functiona o clasa a V-a cu regim intensiv de predare a limbii engleze.

Parintii elevilor care doresc sa faca parte din aceasta clasa si sa aprofundeze studiul limbii engleze sunt invitati sa depuna o cerere scrisa la secretariatul scolii in perioada 29 mai – 4 iunie. In cazul elevilor care au sustinut si promovat examene cu certificare internationala, acestia depun, alaturi de cerere, si o copie a diplomei care atesta acest lucru.

Recunoasterea si echivalarea se fac doar in cazul in care numarul elevilor inscrisi este mai mic sau egal cu numarul de locuri aprobat. In cazul in care numarul elevilor este mai mare decat numarul de locuri, toti elevii vor sustine testul de competente lingvistice.

Acest test, aliniat programei de clasa a IV-a, consta in doua probe, o proba scrisa, organizata in data de 11.06.2024, si o proba orala, care se va sustine pe 12.06.2024, conform graficului unitatii de invatamant, in functie de numarul candidatilor. Rezultatele initiale vor fi afisate in data de 17.06.2024, cu posibilitatea depunerii contestatiilor in data de 18.06.2024. Rezultatele finale vor fi afisate pe data de 25.06.2024.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Suntem pe Facebook

Sari la conținut